UZMANĪBU! Uzmanīgi izlasiet lietotāja rokasgrāmatu. Prakse rāda, ka rūpnīcas defekta gadījumā kļūme izpaužas 2-3 mēnešu laikā pēc akumulatora lietošanas. 90% akumulatoru bojājumu rodas nepareizas lietošanas vai automašīnas elektroiekārtu kļūmju dēļ. Garantijas kartei jābūt pilnībā un pareizi aizpildītai; remonta vai izmaiņu gadījumā garantijas talons nav derīgs. Pērkot akumulatoru, pārliecinieties, ka akumulators ir pilnībā uzlādēts un atbilst visām tehniskajām prasībām (spriegums vismaz 12,5 V). Pārbaudi, vai ražotāja ieteikumi atļauj iegādāto akumulatoru uzstādīt Jūsu auto.Iegādājoties akumulatoru, pircējs apliecina, ka ir iepazinies ar garantijas nosacījumiem un apņemas tos ievērot.
GARANTIJAS NOTEIKUMI
- Akumulatora garantijas periods ir 6–24 mēneši. no pārdošanas dienas.
- Ražotājs negarantē akumulatora darbību norādītajā garantijas periodā, ja tas ir dabiski nolietojies intensīvas un/vai nepareizas darbības, kā arī nepareizas apkopes dēļ.
- Taksometrs, motocikls, sniega ragavas un īpašas. dienesta auto akumulatoriem tiek piešķirti 6 mēneši. garantija.
- Kravai, lauksaimniecības tehnikai un laivu akumulatoriem (vilces akumulatoriem) tiek piešķirta 12 mēnešu garantija. garantija. Ja tiek lietotas divas baterijas, lai nodrošinātu vienādus darbības apstākļus, tās ir jāmaina vismaz reizi mēnesī.
- Šīsceļa traktoru akumulatoriem tiek piešķirta 12 mēnešu garantija. garantija.
- Garantijas attiecas uz visiem defektiem, ko izraisījuši standartiem neatbilstoši materiāli vai ražošanas defekti.
Garantija zaudē spēku, ja:
- Akumulators tika lietots vai uzglabāts, neievērojot lietošanas instrukcijas.
- Automašīnas elektroaprīkojums nedarbojas labi vai neatbilst prasībām.
- Strāvas noplūde pēc "aizdedzes" izslēgšanas ir lielāka par 0,1 A.
- Automašīna tika atstāta nelietota ar aktivizētu signalizāciju (signalizācija izlādē akumulatoru 5–10 dienu laikā).
- Izmantojot automašīnā nestandarta aprīkojumu (audio, video, sakaru, liftus, kravas pacelšanas mehānismus un/vai citas ierīces), akumulatora garantija ir spēkā tikai ar papildu aprīkojuma ražotāja un uzstādītāja izsniegtu sertifikātu. , norādot, ka transportlīdzeklī ir veiktas visas nepieciešamās izmaiņas (piemēram, uzstādīts lielākas jaudas ģenerators, elektroinstalācija, papildu releji utt.) un kāds akumulators ir nepieciešams, lai darbinātu šo papildu aprīkojumu.
- Akumulators tika izmantots bez līdzstrāvas lādētāja vai ģeneratora.
- Akumulatora korpuss vai citi elementi ir salauzti vai citādi mehāniski bojāti.
- Akumulators automašīnā tika izmantots neatbilstoši ražotāja ieteikumiem.
- Akumulators ir sasalis (izlādējies akumulators var sasalt -10°C temperatūrā)
- Akumulators ir pilnībā izlādējies, ja spriegums ir mazāks par 10,5 V un elektrolīta blīvums ir mazāks par 1,10 kg/l.
- Ja tiek nomainīts tikai viens 6 V vai 12 V akumulators, transportlīdzeklis izmanto 12 V vai 24 V spriegumu vai netiek nomainīts viss akumulatoru komplekts.
- Ja netiek ievēroti ekspluatācijas noteikumi, kad akumulatora elementi ir piesārņoti, plākšņu aktīvā masa ir sadalījusies (nomelnējis vai brūns elektrolīts), ilgstošas izlādes dēļ uz plāksnēm neatgriezeniski izveidojies svina sulfāts.</ li>
- Kad akumulators ir labs, bet indikators (zaļā acs) un/vai elektrolīta indikators nedarbojas pareizi.
- Ģeneratora spriegums neatbilst prasībām un ir mazāks par 14,2 V un lielāks par 14,5 V pie pilnas slodzes, 24 V sistēmas 28,4 V–29 V, 6 V sistēmas 7,1 V–7,3 V.
- Akumulators nedarbojas elektroiekārtas defekta, startera defekta dēļ, elektrolīts akumulatorā ir iztvaikojis pārāk augsta uzlādes sprieguma dēļ, akumulators vienkārši nav uzlādēts.
- Akumulatorā ir ielietas jebkuras vielas, izņemot destilētu ūdeni.
- Akumulators eksplodēja ārēja uguns vai dzirksteles dēļ (sprādziens notiek tikai ārējas dzirksteles vai ugunsgrēka dēļ).
- Akumulators tiek izmantots, ja tas nav droši piestiprināts.
- Ja akumulators ir bojāts lietotāja vainas dēļ, garantija tiek anulēta.
-
Pretenziju gadījumā automašīna jānogādā tehniskai apskatei elektroiekārtai, kurā tika uzstādīts bojātais akumulators. Ja neapmierinošas akumulatora darbības cēloni nevar noteikt uzreiz, akumulators tiek atstāts pie pārdevēja uz 10 darba dienām, lai noskaidrotu defektu. Pārdevējam nav pienākuma īslaicīgai lietošanai nodot citu akumulatoru.
Transportlīdzekļu ražotāju, autoservisu, veikalu un citu ar šī akumulatora tirdzniecību nesaistītu institūciju secinājumi par akumulatora kvalitāti nav spēkā pārdevējam un nav pamats tūlītējai akumulatora nomaiņai pret jauna.
Ja tiek konstatēts rūpnīcas defekts, garantijas akumulators tiek nomainīts pret jaunu tāda paša veida ui, apmeklējot vietni1 gads_gaAnalītisks Google Analytics sīkfails, kas izseko lietotāja darbības vietnē. Iegūtie dati tiek izmantoti vietnes darbības uzlabošanai.Kad klients apmeklē vietni2 gadi_gatGoogle Analytics programmas analītiskais sīkfails apkopo un saglabā informāciju par lietotāju uzvedību vietnē.Pirmajā apmeklējumā1 min_gidAnalītiskais Google Analytics sīkfails, kas apkopo statistisko informāciju par lietotāju (sīkdatne neapkopo nekādus personas datus, bet katram lietotājam piešķir iD atbilstoši viņa grāmatvedībai). Iegūtie dati tiek izmantoti vietnes darbības uzlabošanai.Kad klients apmeklē vietni24 stundas
Uzziniet vairāk par sīkfailiem, ko izmanto trešās puses. Google Analytics lapāKā noņemt sīkfailu?
Daudzas pārlūkprogrammas ir iestatītas tā, lai automātiski pieņemtu sīkfailus. Jūs varat atspējot sīkfailus savā pārlūkprogrammā, taču, tos atspējojot, varat zaudēt piekļuvi daudzām funkcijām, kas nepieciešamas, lai vietne darbotos nevainojami. Ja jums nepieciešama sīkāka informācija par sīkfailiem, lūdzu, apmeklējiet www.aboutcookies.org, lai iegūtu visaptverošu, neatkarīgu informāciju par
Mēs iestājamies par pareizu atkritumu apsaimniekošanu. PIEVIENOJIES MUMS
Nelietojami transportlīdzekļu akumulatori ir viens no visizplatītākajiem bīstamo atkritumu veidiem. Svina-skābes akumulatori to dara, jo tajos ir daudz bīstamu ķīmisku vielu. Atbilstoši Eiropas Savienības prasībām svinu saturošie akumulatori un baterijas ir jāsavāc un jāpārstrādā tā, lai būtu iespējams atkārtoti izmantot lielāko daļu materiālu, kas veido šos atkritumus - svinu, plastmasu, sērskābi, antimonu un citus. .
Akumulatoru atkritumi apdraud vidi un cilvēku veselību
Ja akumulatorus rīkojas nepareizi, tie izdala daudz bīstamu ķīmisku vielu vidē: smagos metālus un elektrolītus, kad tie sabojājas vai sabojā korpusu.
Baterijās esošais svins tiek uzskatīts par pirmās bīstamības klases elementu. Tas var iekļūt organismā tvaiku veidā, caur elpceļiem putekļu veidā un caur gremošanas traktu. Svins, tāpat kā visi smagie metāli, pēc nonākšanas organismā neizraisa akūtu saindēšanos. Šis metāls uzkrājas organismā un ar laiku var būt par cēloni nervu sistēmas traucējumiem, bezmiegam, galvassāpēm, pastiprinātai nervozitātei.
Sērskābe, ko izmanto akumulatoru ražošanā, ir arī bīstama veselībai. Sērskābe iztvaiko un iekļūst cilvēka organismā caur elpceļiem. Tas var izraisīt acu iekaisumu, elpceļu slimības (piemēram, bronhītu), balss saišu, trahejas iekaisumus, veicināt elpceļu gļotādas, deguna starpsienas iznīcināšanu un zobu bojājumus.
Ielejot sērskābi tieši uz zemes, tiks sadedzināta visa veģetācija šajā vietā. Sērskābe, tālāk iekļūstot augsnē, var iekļūt gruntsūdeņos, saindēt augus, ko audzē pārtikai, un caur tiem iekļūt cilvēku un dzīvnieku ķermeņos.
Izlietotās baterijas ir aizliegtas
- Izmetiet kopā ar sadzīves atkritumiem. Bīstamo atkritumu izmešana kopā ar nešķirotiem sadzīves atkritumiem ir aizliegta un regulēta ar tiesību aktiem. Iedzīvotājiem, kas nodara kaitējumu videi, var uzlikt naudas sodu no 200 līdz 400 eiro.
Šis simbols uz baterijām un akumulatoriem nozīmē, ka izlietotās baterijas un akumulatori ir jāsavāc atsevišķi, nevis jāizmet kopā ar nešķirotiem sadzīves atkritumiem.- Patvaļīgi iznīcināt. Satraucoši, ka daži iedzīvotāji, iespējams, joprojām uzskata, ka izlietotās baterijas ir vērtīgas tikai tajos esošo metālu dēļ un visas pārējās detaļas var vienkārši izmest jebkur. Akumulators jāpiegādā nesprādzis, lai apkārtējā vidē neizplatītos bīstamas vielas.
- Sajauciet ar citiem atkritumiem. Svina akumulatoru atkritumi ir jāsavāc atsevišķi speciālos konteineros, mucās, kastēs vai citos konteineros, kas marķēti ar bateriju savākšanas simbolu
Akumulatora atkritumu apsaimniekošanas iespējas
- Izlietotās, nederīgās baterijas var nodot pilnvarotiem atkritumu apstrādātājiem.
- Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums UAB Žalvaris ir reģistrēts akumulatoru un citu bīstamo un nebīstamo atkritumu apsaimniekotājs. Par atkritumu apsaimniekošanu var sazināties pa bezmaksas tālruni 8 (800) 00653 vai ierasties tuvākajā uzņēmuma nodaļā (kontakti www. zalvaris.lt)
- Akumulatorus bez maksas var nogādāt sadzīves lielgabarīta atkritumu savākšanas punktos. Detalizētu informāciju varat atrast šeit: www.am.lt
- Pirms atkritumu transportēšanas uz tuvāko vietu, ir jāpārbauda, kādus atkritumus tā pieņem, jo dažādās vietās tiek pieņemti dažāda veida atkritumi, piemēram, ne visur tiek pieņemti sadzīves bīstamie atkritumi. Jūs varat ienest atkritumus uz objektiem jebkurā to darba laikā. Detalizētu informāciju par pašvaldībās esošajām lielgabarīta atkritumu savākšanas vietām, to adresēm, darba laiku un pieņemtajiem atkritumiem sniedz pašvaldību pārstāvji. Vietņu adreses tiek publicētas pašvaldību un Vides ministrijas mājaslapās.
- Akumulatorus var atstāt arī uzņēmumos, kas sniedz transportlīdzekļu apkopes un remonta pakalpojumus, ja persona, rīkojoties ar savu transportlīdzekli, izmanto šo uzņēmumu pakalpojumus. Pakalpojumu karti, kas atbildīgi rīkojas ar atkritumiem, varat atrast vietnē www.esuatsakingas.lt.
Izlietoto akumulatoru pārstrāde un utilizācija
Pareiza akumulatoru atkritumu savākšana, šķirošana un pārstrāde aizsargā vidi un dabas resursus. Lielāko daļu akumulatora komponentu var pārstrādāt un atgriezt atpakaļ